Kurat, viimane täispäev. Hetkeks lööb sisse selline veidi ebameeldiv tunne, et juba läbi. Alles sai ju tuldud. Reisi planeerides tundus meile 3 nädalat kodust eemale ikka päris pika perioodina, kuid nüüd oli selline tunne, et minimaalselt nädala oleksime pidanud ikka veel olema. Need 3 nädalat läksid kui lennates. Ah mis siin ikka masendada - parem võtta viimast.
Vastavalt väljakujunenud traditsioonile läksime viimasel päeval loomaaeda. Tegelikult on see lihtsalt niimoodi välja kukkunud ja nüüd saab seda traditsiooniks nimetada. Erinevate reiside viimastel päevadel on külastatud Londoni, Kolmardeni (Rootsi) ja Riia loomaaedasid. Ilmselt veel mõnda, kuid praegu ei tule meelde. Kõigepealt eine Catedrali restos (traditsiooniline munaroog peekoniga, apelsinimahl ja kohv) ning siis teele.
Zocalo metroopeatus oli hommikuks juba avatud ning pärast lühikest sõitu ronisime uuesti maapinnale Auditorio ees. Sealt oli loomaaed kiviga visata (Kalevipojal). Mexico City e Ciudad de Mexico e Distrito Federali loomaaed oli täiesti tasuta. Väravate juures samas passisime tükk aega, sest suured sildid näitasid, et seljakotid tuli ära anda. Me ei tahtnud anda. Kuna nendes sisaldus kogu fotovarustus ja muudki väärtuslikku, mida ei tahtnud just 10$ eest loovutada. Kõmpisime tükk aega seal edasi tagasi, vahtisime neid silte ja sobrasime kotis. Kuna sisuliselt olime ainsad hingelised nende väravate ees, siis turvadele jäime kindlasti silma. Sellegipoolest otsustasime julma panna - läksime väravateni, tegime kotisuu lahti ja marssisime sisse. Turvad noogutasid ja ütlesid OK. Kõik, kes meie värava ees konutamise ajal üritasid seljakotiga sisse saada, saadeti pakihoidu. Vaata kui mina oleks turvamees ja mingid tüübid seljakottidega tükk aega piidleksid sissepääsu juures, soriksid oma kotte ja räägiksid omavahel mingis väga imelikus keeles, siis ilmselt nad ei pääseks üldse loomaaeda. :D Aga meil kuidagi joppas.

Lisaks kompleksi looduslähedusele, oli seal ka loomi, keda ennem polnud elusast peast näinud (väga kehv väljend selles mõttes, et tuleb tunne nagu nende laipu oleks näinud).
Esiteks panda. Neid oli seal lausa 3 tükki. 1 magas ning ülejäänud 2 tuiasid oma aiakeses, kuhu neile olid üles pandud laste mänguväljaku atraktsioonid. Ja need neile meeldisid. Ronisid, rippusid ja lamasid nende peal (kõik muidugi suhteliselt aegluubis). Enamasti möödujate poole seljaga. Eks nad teadsid oma väärtust ning ka selle foto väärtust, kus nad oleks en face ja täies hiilguses. Ei ole ju vaja neid niimoodi tasuta jagada. Üks väsis "möllamisest" nii ära, et ronis kaarja ronimisredeli otsa ning niipalju kui me sealt edaspidi mööda jalutasime, istus ta seljaga publiku poole ja järas oma bambusvääte.



Viisime oma kraami hotelli ära ning läksime külastama oma viimast vaatamisväärsust. Suhteliselt Zocalo lähedal asus kunagine Ladina-Ameerika kõrgeim hoone (1956-1984) - Torre Latinoamericana "El Mirador". 42 korrust liftisõitu ja lahedad vaated linnale maksid täpselt 50$ inimene.
Ehitusel ja disainimisel arvestati väga palju ka võimalike maavärinatega ning siiani on ta kõigile raputustele ilusasti vastu pidanud. Kõige suurem test oli muidugi 19/09/1985 kui väga suur osa Mehhiko Cityst (eriti kesklinnast) sai 8,1 pallises maavärinas kannatada. Kuna torniga midagi ei juhtunud, siis sai tornist Mehhiko turvalisuse sümbol. Aga vaateplatvormile minek õigustas ennast kuhjaga. Võimsad vaated kesklinnale (kuid ainult kesklinnale) ja vaikselt mäe taha ja sudu sisse loojuv päike. Ja oligi kõik.

Läksime hotelli tagasi, tegime restoranis korraliku õhtusöögi, pakkisime, võtsime Lariami ja magama ära. Meie viimane öö Ameerika kontinendil oli alanud.
No comments:
Post a Comment